Czy kupić lustrzankę cyfrową?

Współczesne lustrzanki cyfrowe dają nam szansę podpięcia dowolny obiektywu w zależności od fotografowanego obiektu. Czyli przykładowo: jeśli potrzebujemy robić zdjęcia dzikich zwierząt, podpinamy teleobiektyw, który korzystając ze statyw pozwoli nam zrobić ostre i jasne zdjęcie z bardzo dużego dystansu.

Szczególny nacisk stawiamy tutaj na słowo ostre i jasne, gdyż jak wiadomo każdy aparat, nawet ten najtańszy wykona zdjęcie na dużą odległość. Bez wątpienia będzie ono na pewno nieostre i zazwyczaj słabej jakości i kontrastu.

Dzięki aparatowi z wymienną optyką, możemy założyć dowolny obiektyw, nawet ten innego producenta niż aparat. Oczywiście tutaj ograniczy nas tylko zasobność portfela – gdyż
dobre obiektywy zaczynają się w cenach od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy za sztukę.
Dlatego wielu szczególnie tych początkujących fotoamatorów wykorzystuje te kitowe, a przez to tanie obiektywy załączone przez producentów do kompletu.

Dwa najpopularniejsze z nich to 18 – 55 mm, najtańszy z dostępnych na rynku aparatów, oraz dużo bardziej uniwersalny 18 – 105 mm, który możemy z pewnością polecić już nawet bardziej wtajemniczonym adeptom fotografii. Można nim sfotografować np łóżeczko dostawne Chicco Next2me tworząc zdjęcia do katalogu produktów.

Czy kupić lustrzankę przykładowe koszty

Jeśli więc chodzi o dalsze koszty to zakup lustrzanki cyfrowej nigdy nie będzie najtańszym rozwiązaniem.

Praktycznie większość dobrych aparat cyfrowy typu hyper zoom będzie zazwyczaj robić lepsze zdjęcia przy pomocy wbudowanego w urządzenie obiektywu.
A to z powodu że obiektyw kompaktu jest bardzo uniwersalny – sprawdzi się zarówno przy zdjęciach przyrody, w plenerze jak i w trudniejszych warunkach.
Natomiast standardowy obiektyw dołączany do zestawu z lustrzanką cyfrową z samej
zasady nie jest i nigdy nie będzie tak uniwersalny. Jego zastosowanie jest mocno ograniczone.
Chcąc je poszerzyć trzeba zainwestować w dodatkowe szkła.

Jeśli stwierdzasz że nie będziesz miał pieniędzy na dalszą inwestycję w sprzęt, chęci i
czasu, zakładasz że wystarczy Ci obiektyw standardowy – nie kupuj lustrzanki.
Lepiej kup aparat kompaktowy lub nawet droższą „małpkę” – twierdzimy że lepiej na tym wyjdziesz, gdyż zdjęcia będą po prostu lepsze a całą inwestycja w sprzęt znacznie tańsza.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.