Kasa fiskalna do małego sklepu


Prowadzenie małego sklepu wygląda dzisiaj zupełnie inaczej, niż dziesięć lat temu. Kiedyś właściciele takich sklepów nie kupowali kas fiskalnych z uwagi na wysoki koszt jej zakupienia, a dzisiaj trudno znaleźć chociażby kiosk w którym nie byłoby urządzenia fiskalnego. Każdy klient chce dzisiaj otrzymać potwierdzenie zakupu, dlatego chcąc nie chcąc właściciele sklepów muszą stanąć na wysokości zadania i dostosować się do klienta.

Kasa fiskalna do małego sklepu

Cena dobrej kasy dla małego sklepu

Kasa fiskalna do małego sklepu nie kosztuje wiele pieniędzy. Ze statystyk wynika, że średni koszt kasy fiskalnej to wydatek rzędu 2500 złotych. Oczywiście można zakupić tańszy model, jednak nie będzie on posiadał tyle funkcji, co urządzenie droższe o wyrobionej marce. Kasy fiskalne muszą spełniać bardzo szczegółowe warunki konstrukcyjne narzucone przez Ministerstwo Finansów. Są to w szczególności: jej budowa(moduł fiskalny, pamięć fiskalna, klawiatura, wyświetlacz, mechanizm drukujący i akumulatory), oprogramowania do komputera itd. Nie wszystkie kasy sprzedawane po niskich cenach spełniają te wymagania, dlatego nie warto ryzykować ich zakupu.

Taka kasa idealnie nada się np. do ewidencji obrotu w sklepie dla dzieci 4Toys.pl

Gdzie kupić żeby potem nie żałować?

Mały sklep nie potrzebuje rozbudowanej kasy, dlatego zaleca się kupienie modelu tańszego. Nie należy jednak szukać oszczędności za wszelką cenę, gdyż często okazuje się to zgubnym podejściem. Gdzie można kupić taką kasę? Najlepszym miejscem będzie na pewno sklep internetowy, gdyż szeroki wybór pozwoli na wybranie urządzenia idealnie spełniającego nasze oczekiwania. Radzimy szukać kas z wieloletnią gwarancją producenta.