Kiedy muszę kupić kasę fiskalną?


Przedsiębiorcy w Polsce nie mają łatwego życia, gdyż w zależności od zarobków muszą płacić niższe lub wyższe podatki, kupować kasy fiskalne i wiele innych rzeczy. Tematem dzisiejszego artykułu będzie kasa fiskalna i moment krytyczny dla każdego przedsiębiorcy – zarobienie zbyt dużych pieniędzy i konieczność zakupienia tego urządzenia. W sieci wiele osób pyta, kiedy należy kupić kasę fiskalną. Odpowiedź jest prosta: po przekroczeniu 20 000 złotych zarobku netto na sprzedaży bez rachunkowej. A co się stanie, jeśli nie zakupimy kasy? W zasadzie można powiedzieć, że nic dopóki nie złapie nas kontrola skarbowa.

Kiedy muszę kupić kasę fiskalną?

Co to jest kasa fiskalna?

Kasa fiskalna jest urządzeniem do generowania paragonów. Każdy przedsiębiorca po zarobienia 20 000 złotych w skali rocznej na sprzedaży towarów osobom nie chcącym za nie fakturę musi kupić kasę. To ukłon w stronę klientów sprzedaży bez rachunkowej, gdyż oni także chcieliby od pewnych towarów ściągnąć podatek VAT. Posiadając rachunek jest to bardzo proste, bo zanosimy go do urzędu skarbowego i otrzymujemy zwrot podatku od danych zakupów.

Co z ceną za kasę?

Problemem przedsiębiorców nie jest fakt, że muszą kupić kasę, ale konieczność wydania na nią pieniędzy. Kasy dla małych firm kosztują maksymalnie 2000 złotych, a co najlepsze – urzędy pracy bardzo często dofinansowują ten zakup dając aż 90% pieniędzy czyli średnio 1800 złotych. Przedsiębiorca musi zatem wydać zaledwie 200 złotych.

Jeśli prowadzicie Państwo przedsiębiorstwo, to zapewne nie przejmujecie się kasą fiskalną, choć powinniście. Radzimy pamiętać o limicie 20 000 złotych netto w sprzedaży bez rachunkowej, bo o ile nieświadomy klient wybacza, to urząd skarbowy absolutnie nie.