Serwis kas fiskalnych


Nie ma urządzeń, które się nigdy nie psują. Tak samo jak psują się komputery, tak samo i kasy fiskalne miewają problemy z oprogramowaniem czy podzespołami. Musicie Państwo wiedzieć, że kasa fiskalna jest prymitywnym komputerem, a nawet kalkulatorem. Zadaniem kasy jest podliczenie wartości towarów, wydrukowanie paragonu i to wszystko. Do kas fiskalnych nie instaluje się żadnych systemów operacyjnych jak w przypadku komputerów. Mimo wszystko są to urządzenia bardzo wytrzymałe potrafiące pracować nawet 10 lat bez żadnego szwanku.

Serwis kas fiskalnych

Jak wygląda serwis kas fiskalnych

Serwis kas fiskalnych to miejsce, gdzie przedsiębiorca zazwyczaj zawozi swoje urządzenie kiedy przestanie ono normalnie funkcjonować. W kasach najczęściej psuje się podajnik papieru, bo przecież na tym głównie polega praca tego urządzenia. Istnieją dwa rodzaje serwisów kas fiskalnych. Pierwszy rodzaj to serwisy autoryzowane, gdzie możemy zawieźć konkretne modele kas. Drugi rodzaj serwisów to takie, gdzie możemy zawieźć każdy rodzaj kasy fiskalnej, lecz zazwyczaj naprawa zajmie specjalistom od 24 do 48 godzin. Modeli kas fiskalnych jest tak wiele, że serwis nie zawsze posiada potrzebne części lub nawet narzędzia do ich naprawy.

 

Koszty serwisu kasy

Ile zazwyczaj kosztuje serwis kas fiskalnych? Jeśli w naszym urządzeniu zawiedzie nas podajnik papieru, to za naprawę będziemy musieli zapłacić około 100 złotych. Gorzej jak zawiedzie nas oprogramowanie. Ponowne wgranie systemu kasowego zajmuje kilka godzin i generuje do 200 złotych rachunku. Uszkodzenia mechaniczne zazwyczaj kosztują 50 złotych plus koszt części zamiennych. Mimo wszystko nie są to duże kwoty, bo kasy fiskalne psują się bardzo rzadko.