Jaki aparat cyfrowy wybrać ?

Jaki aparat cyfrowy wybrać ?

Obecnie, wygląda bowiem na to, że nie powinno się popełnić dużego błędu kupując dowolny kompaktowy model Canona (mały IXUS lub większy z serii A lub SX , ale oferujący więcej możliwości), dowolny model Fuji serii F (w szczególności polecane do zdjęć z imprez w pomieszczeniach, ze względu na wysoką czułość), dowolny super zoom Panasonic lub Sony. Oczywiście, nie oznacza to, że inni producenci nie robią dobrych aparatów, po prostu wymienione firmy od lat trzymają wysoką jakość swoich produktów.

Podczas zakupu aparatu cyfrowego trzeba się wykazać daleko idącym zdrowym rozsądkiem, żeby funkcje niepotrzebne, nie przyćmiły radości z robienia zdjęć. Sprawa robi się jeszcze trudniejsza, gdy weźmiemy pod uwagę, że jedni producenci mogą mieć w swoich lustrzankach cyfrowych świetną optykę (decydującą o jakości obrazu), ale słabsze przetworniki obrazu (w efekcie psujące efekt końcowy), albo dobra ergonomię, ale gorsze osiągi obrazowe. Nie przejmujmy się tym jednak zbytnio. Robienie zdjęć ma być przyjemnością (szczególnie zdjęć rodziny, przyjaciół, czy z urlopu).

Dobry aparat cyfrowy przyda się również osobom prowadzącym sklep internetowy. Fotografując np foteliki samochodowe Caretero z łatwością umieścimy ich zdjęcie na karcie produktu. W tej roli doskonale sprawdzają się lustrzanki cyfrowe Canon i Nikon.