TomTom Via LIVE 120 – recenzja

TomTom Via LIVE 120 – recenzja

Nawigacja TomTom Via LIVE 120 uplasowała się na półce najwyższej klasy nawigacji satelitarnych TomTom. Obok takiego urządzenia jak GO LIVE 1000 zajmuje jedno z najwyższych miejsc.

 

    Co prawda w urządzeniu Via 120 brakuje estetycznego magnetycznego uchwytu do okna. Ale to nie ma znaczenia. Tak na prawdę zawsze poszukujemy dwóch najważniejszych funkcji w naszych nawigacjach. Po pierwszą najważniejszą funkcją jest to, że nawigacja prowadzi nas szybko i sprawnie do miejsc, w których nigdy wcześniej nie byliśmy. Po drugie, to, że pomoże nam uniknąć korków, fotoradarów i przypadkowych zdarzeń drogowych, które będą nas spowalniać. Wszystkie inne funkcje są bonusami.

 

    Tak więc Via LIVE 120 posiada słynną technologię TomTom HD Traffic, eco routing, Antyradar, Google Local Search i głośnomówiący zestaw przez Bluetooth. Specyfikacja stawia go na równi z Garmin nüvi 2350LT, który oferuje 4,3-calowy wyświetlacz LCD, a także funkcje ecoRoute i dostęp do danych drogowych TRAFFICMASTER.

 

    Nawigacja Via LIVE 120 posiada przyzwoity 4,3-calowy ekran – taki sam rozmiar jak HTC Desire HD. Oczywiście, rozdzielczość 480 x 272 pikseli, ale nie trzeba wysokiej rozdzielczości ekranu do wyświetlania mapy. Nawigacja satelitarna jest narzędziem, a nie grą wideo.

 

    Samo urządzenie jest niewielkie i starannie zaprojektowane, jest trochę ciężkie.  Z tyłu obudowy jest jeden przycisk on / off a w środku akcelerometr, który umożliwia nam obrócenie ekranu, dzięki czemu nawigację można zamontować na przedniej szybie lub desce rozdzielczej w pozycji pionowej lub poziomej. W zestawie dostarczony kabel USB można podłączyć bezpośrednio do adaptera ładowarki samochodowej (adapter dostępny w zestawie). Czyż to nie jest idealne urządzenie?